UZAKTAN EĞİTİM Ticari İHA Pilotu Eğitimi

İHA0 İHA1 PİLOT ADAYLARININ DİKKATİNE!

Uzaktan Eğitim ile ilgili duyurumuzu görmek için tıklayın!

 

Genel Bilgiler ve Eğitim Programı
Yaygın olarak drone ehliyeti olarak da anılan SHGM Onaylı Ticari İHA Pilotu Eğitimlerimiz İHA0 ve İHA1 olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenmektedir.  İHA0 drone ehliyeti ile ağırlığı 4kg'a kadar olan cihazları, İHA1 drone ehliyeti ile 25 kg'a kadar olan cihazları kullanabilirsiniz.

Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek yetkili kuruluşlar arasında ilk defa Ticari İHA Pilotu Eğitimlerini uzaktan eğitim olarak düzenliyoruz. Dilediğiniz yer ve zamanda eğitimlerimizi izleyebilir ve Ticari İHA Pilotu Sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Eğitim Saatleri ve Sistem İşleyişi
İHA0 Ticari İHA Pilotu Eğitimi: 12 saat, tamamen uzaktan,
İHA1 Ticari İHA Pilotu Eğitimi: 36 Saat, 2 gün uzaktan eğitim kalan 2 gün yüzyüze sınıf içi eğitim olarak düzenlenmektedir. 2 gün yüzyüze ve pratik eğitim için İHA/Drone Eğitimleri menüsünde yer alan güncel eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Uzaktan eğitim sistemimiz alanında uzman kişilerce hazırlanmış olup, hem ülkemizde üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerince hem de dünya çapında eğitim kuruluşlarınca kullanılan bir E-Öğrenme Yönetim Sistemidir(E-LMS). Bu sistem sayesinde öğrenci takibi raporları oluşturulmakta ve öğrenci tarafından dersin ne kadarlık kısmı izlenmiş ne kadarlık kısmı atlanmış, derse hangi tarih ve zamanlarda giriş yapılmış gibi bilgilere rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

Ölçme ve Değerlendirme
Uzaktan eğitimlerimizde izlemiş olduğunuz videolarda interaktif çoktan seçmeli sorular yer almaktadır. İHA ehliyetinizi alabilmek için bu sorulardan 50 puan ve üzeri almanız ve videonun tamamını izlemiş olmanız gerekmektedir. Eğitmenlerimiz tarafından tüm raporlar titizlikle kontrol edilmekte ve eksik izlenen videolar iptal edilerek kursiyerlerimizden tekrar izlenmesi istenmektedir.

Pratik Eğitim
İHA1 Ticari İHA Pilotu Eğitimlerimizde pratik eğitimler de düzenleyerek her bir kursiyerimizin mutlaka uçuş yapmalarını istiyoruz.
İHA0 Ticari İHA Pilotu Eğitimini tamamen uzaktan eğitim ile almış olan kursiyerlerimiz İHA1 Eğitimlerimizin tamamlama günlerinde gerçekleştireceğimiz pratik eğitimlere ücretsiz olarak katılabilir ve uçuş yapabilirler.

SHGM Onaylı İHA0 - İHA1 Ticari İHA Pilotu Eğitimi, Drone Ehliyeti

Eğitim Sonunda Verilecek Belgeler
Eğitimin sonunda, SHGM'nin Yetkilendirilmiş İHA Eğitim Kuruluşları için yayınladığı 23.05.2019 tarihli duyurusunda(Duyuruyu görmek için tıklayın) yer alan formata uygun olarak düzenlenmiş drone ehliyetini sizlere teslim ediyoruz. Bunun yanında CV'nize ekleyebilmeniz ya da çerçeveletip asabilmeniz için drone ehliyetinin A4 boyutunda karton halini ve havalimanı çevresinde uçuş izni almanız gerektiğinde sistem tarafından istenilen R/T Telsizle Haberleşme Belgesi'ni yine bu eğitim sonunda sizlere teslim ediyoruz.

Devam Zorunluluğu
İHA0, İHA1 drone ehliyeti eğitimlerimizde SHGM'den alınan görüş neticesinde %100 devam zorunluluğu esastır. Tüm kursiyerlerimizden ders ders yoklama almaktayız. Uzaktan eğitim sistemi üzerinden gerçekleştirilen eğitimler için tüm videoların %100 izlenmesi gerekmektedir.

Eğitim Ücretleri
İHA0 eğitim ücreti 630 TL, İHA1 eğitim ücreti 1260 TL'dir. Ücretlerimize KDV DAHİLDİR. Eğer eğitime iki kişi ve üzeri olarak katılıyorsanız ekstra indirim alabilmeniz için başvuru formunda yer alana "Arkadaşım/Arkadaşlarım ile beraber katılıyorum" seçeneğini mutlaka işaretleyiniz. Ödemelerinizi nakit olarak ya da peşin fiyatına kredi kartına 6 taksit şeklinde yapabilirsiniz. Bu sayfanın altında yer alan "Bu Eğitim İçin Başvuru Yapmak İstiyorum" butonuna tıklayıp açılan formu doldurduktan sonra kaydınız bize ulaşacak ve onayladığımızda Hesap Numaraları ve Kredi Kartı Ödeme Linkleri size e-posta olarak gönderilecektir.

Başvuru İşlemi ve Gerekli Evraklar
Bu sayfanın altında yer alan "Bu Eğitim İçin Başvuru Yapmak İstiyorum" butonuna tıkladığınızda sizi üç aşamalı bir form karşılayacaktır. İlk aşamada Kişisel Bilgilerinizi(kimlik ve iletişim bilgisi) girmenizi istiyoruz. İkinci aşamada aşağıda yer alan belgeleri yüklemenizi istiyoruz;

  • Vesikalık Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  • Adli Sicil Belgesi(e-devlet üzerinden alabilirsiniz)
  • Yerleşim Yeri Belgesi(e-devlet üzerinden alabilirsiniz)

 

Son adım olan üçüncü adımda ise eğitim ve fatura bilgilerinizi girmenizi istiyoruz.

Başvurunuz bize ulaştıktan ve tarafımızca onayı yapıldıktan sonra sistem tarafından sizlere ödeme bilgilerinin(Hesap Numarası ve Kredi Kartı Ödeme Linkleri) yer aldığı bir e-posta gönderilecektir. Ödeme işlemini tamamladığınızda uzaktan eğitim sistemine giriş yapabilmeniz için gereken bilgiler tarafınıza gönderilecektir.